مقاله اخلاق کسب و کار - نقش تقوا در مدیریت منابع انسانی
توضیحات

این مقاله به عنوان نمونه‌ای از یک تحقیق مناسب برای ارائه به عنوان تمرین کلاسی در سطح دروس دانشگاهی قابل استفاده است. تلاش شده است تا ساختار مقاله به شیوه علمی مدون شده و محتوای آن بدیع و قابل تأمل باشد. در ادامه می‌توانید فهرست مطالب و چکیده مقاله را ملاحظه نمائید و سپس در صورت تمایل، فایل کامل و قابل ویرایش آن را در فرمت Word خریداری نمائید. 

 

فهرست مطالب:

مقدمه

متودولوژی

پیشینه تحقیق 

مفهوم تقوا 

معنای لغوی تقوا 

جایگاه تقوا در قرآن و تفاسیر

تقوا در روایات

تقوا در نگاه عرفا 

درجات سه‌گانه تقوا

موضوع اصلی در مدیریت منابع انسانی 

اشتراک کاربردی تقوا و مدیریت منابع انسانی 

تقوا به عنوان یک ابزار در مدیریت منابع انسانی 

تقوا به عنوان یک روش در مدیریت منابع انسانی 

تقابل‌های  روش تقوا و روش های مرسوم مدیریت منابع انسانی 

نتیجه گیری 

منابع

 

چکیده:

تقوا یک عامل بازدارندۀ درونی است که موجب می‌شود بی‌نیاز از هرگونه عامل بازدارنده بیرونی، انسان را از بدی‌ها بازدارد. تاکنون در پژوهش‌ها تقوا به عنوان یک روش مستقل در مدیریت مورد ارزیابی قرار نگرفته است بلکه نقش و کارکرد تقوا در به کارگیری روش‌های مدیریت مورد توجه بوده و به عنوان یک عامل فرعی که می تواند کاهنده یا افزاینده اثر عوامل اصلی باشد به آن نگریسته شده است.

در این تحقیق تلاش می‌کنیم کارکرد تقوا در مدیریت منابع انسانی را به عنوان یک ابزار و یا به عنوان یک روش بررسی کنیم و سپس تقوا را از مرتبه ابزار به مرتبه روش ارتقا داده و آن را به عنوان یک روش مدیریت منابع انسانی معرفی کنیم که بیش از کنترل افراد به کنترل روش ها اهمیت می‌دهد و این روش ها هستند که در بستر آن‌ها رشد و تعالی فردی زمینه بروز و ظهور پیدا می کند.

فایل های مشابه
نظرات کاربران
برای ارسال نظر ابتدا وارد و یا عضو سایت شوید.
اطلاعات فایل
تاریخ انتشار:
02 مرداد 1400
ورژن:
1
حجم فایل:
56KB