پاورپوینت”استراتژِی بازاریابی ورمزموفقیت شرکت مایکروسافت درپیش بینی و مدیریت تقاضای مشتریان “
توضیحات

«استراتژی بازاریابی مایکروسافت درپیش بینی تقاضا»

پیشگفتار:

بازارهای امروزی میدان های نبرد پیچیده ای هستند که فرماندهان آن صاحبان کسب وکارها می باشنددراین نبرد ؛درظاهر شاید کسی کشته نشود ولی در باطن هزینه آن از هزینه صدها کشته بیشتر باشد ونه تنها کسی به محکمه فراخوانده نمیشود بلکه افرادی که پیروز این نبرد باشند،به عنوان قهرمانان محلی و ملی شناخته شده و درآمدآنان سربه فلک بزند.این امر درمورد غول فناوری جهان یعنی مایکروسافت نیز صدق می کند«شرکت مایکروسافت حالا باارزش‌ترین شرکت جهان است و در سال‌های دور همواره سعی داشت از طریق فروش محصولات و خدمات به مشتریان خودش را در کورس رقابت حفظ کند.»

راز موفقیت کسب وکار های امروز شناخت محیط،تحلیل رقبا و مشتریان و به ویژه شناخت مزیت رقابتی خود می باشد.«یکی از مهم‌ترین جنبه‌های موفقیت مداوم مایکروسافت دانش و آگاهی فنی گیتس بوده است. کنترل تصمیم‌های کلیدی و مهم در این زمینه به عهده وی بوده و در بسیاری از مواقع او سمت و سوی فن‌آوری را روشن‌تر از رقبایش تشخیص داده است. همچنین گیتس همیشه اصرار داشته که شرکت به بهترین ذهن‌ها نیاز دارد. از اینکه افراد نادان از نظر فن شناختی به او صدمه نمی‌زنند خرسند است.»

دگرگونی و تغییرات پرشتاب دربرهه فعلی که لقب عصر دیجیتال به خود گرفته است ،در حقیقت چهره چند وجهی رابه مدیران و صاحبان کسب وکارها نشان می دهد و در این بازارمتلاطم ،مدیرانی موفق خواهد شده ؛کشتی کسب وکارخودرا به ساحل امن  برسانند که از نشانه هاو اخطارهای فانوس دریایی کسب وکارخویش بتوانند بهترین استفاده را داشته باشد . یکی از عناصر تاثیر گذاربر بازار پرتلاطم ،رشد سرسام آور اینترنت و فن آوری های نوین است که با اشکال مختلفی ،موجب ایجادتاثیرات فراوان و متنوع درکسب وکارها می شوند.در این اثنا مدیرانی موفق خواهندبود که بادرک صحیح و آموزش و شناخت دقیق به استقبال دگرگونی ها بروند.یکی از این مدیران مطرح جهانی بیل گیتس است.«بیل گیتس نیز از دگرگونی‌ها استقبال کرده و عقیده دارد که رهبران (مدیران) پیروزمند آن‌هایی هستند که به پیشواز روش‌های نوین (ایده های خلاقانه) کسب‌ و کار می‌روند بنابراین گیتس توصیه می‌کند که براى آینده دیجیتالى محور خود را آماده‌ سازیم تا از فن‌آوری بالاترین بازده را به دست آوریم.»

اما آنچه گیتس بیش از همه بر روى آن تأکید دارد این است که باید بپذیریم که در عصر دیجیتالى (اینترنتی) زندگى می‌کنیم تا از پیامدهاى مثبت و توانمندی‌های آن بهره بگیرم؛ گیتس خود می‌گوید که من فرد خوش‌بین هستم و به پیشرفت اعتقاد دارم. من از اینکه در چنین دوره‌ای از تاریخ زندگى می‌کنم خشنودم؛ ابزار دوران صنعتى به کمک ماهیچه‌های ما آمدند، ابزار دوران دیجیتالى میدان فعالیت و توان مغز و اندیشه ما را گسترش می‌دهند. بسیار خوشحالم که فرزندانم در این دوران رشد مى‌نمایند.»

داستان  موفقیت کسب وکار بیل گیتس حاوی درس آموخته های گرانسنگی  برای صاحبامن ومدیران کسب وکارهای امروزی درگستره جهانی است و حامل این پیام استراتژیک است که در مدیریت کسب وکار اگرسکاندار ماهری نباشی،کشتی کسب وکار شما در طوفان های بازارپرتلاطم امروز غرق خواهد شد.خواه این کسب وکار مربوط به نوکیا باشد . خواه یکی از کسب کار های ایرانی.و فرآیند آسیب دیدن و انقراض کسب وکارهایی که مدیران توانمند ندارند؛ این فرآیند دیر یا زود دارد.

…….ولی سوخت و سوز ندارد.

امید که این متن و نوشتار تنظیم شده مورد استفاده بهینه عزیزان قرار گیرد.

با سپاس

محرم غفاری

آذرماه۱۳۹۹

 

پیش بینی تقاضا در شرکت مایکروسافت

درحال حاضر مایکروسافت یک شرکت چند ملیتی شناخته می شود و بیشترین فروش را از محصولات مایکروسافت، ویندوز و مایکروسافت آفیس دارد. می‌توان با جرئت گفت که مایکروسافت از پرچمداران دنیای کامپیوتر است.

 

Microsoft مخفف کلمه (Microcomputer software)درابتدا توسط بیل گیتس وپل آلن در ۱۹۷۵ تاسیس شد. دفتر مرکزی آن درشهر ردموند در ایالت واشنگتن آمریکا قرار دارد. مایکروسافت در زمینه طراحی، توسعه، ساخت، صدور مجوز و ارائه خدمات نرم افزاری برای وسایل کامپیوتری فعال است. درحال حاضر مایکروسافت یک شرکت چند ملیتی شناخته می شود و بیشترین فروش را از محصولات مایکروسافت، ویندوز و مایکروسافت آفیس دارد. مایکروسافت توانسته زودتر از رقبا خود تقاضای بازار را شناسایی کند و به جایگاهی که امروز دارد برسد،

درسال ۱۹۸۰ بیل گیتس سیستم عاملی را از یک برنامه نویس محلی خریداری نمود، سپس تغییراتی در این سیستم عامل اعمال کرد تا این سیستم عامل بتواند به خوبی با ریزپردازنده های اینتل کار کند. همین مورد باعث شدتا این سیستم درسال ۱۹۸۵ بتواند ۸۵٪ سهم بازار را از آن خود کند. او نام این سیستم را ام.اس.داس گذاشت.

هنگامی که مایکروسافت نسخه ویندوز ۲ و ۱ را معرفی نمود، با توجه به تجربه کم، وجود رقبا با کیفیت بالاتر وتصور مردم از شرکت به عنوان یک شرکت دنباله رو، محصولات مایکروسافت با شکست مواجه شد. اما بیل گیتس دست از تلاش برنداشت وسرانجام در ۱۹۹۰ به معرفی ویندوز ۳ پرداخت که به کاربران اجازه استفاده از برنامه های تحت داس را می داد وهمزمان راحتی استفاده در شکل ظاهری مک را برای آنان فراهم می نمود. به همین دلایل داس و ویندوز ۲ محصول مکمل به حساب می آمدند وشرکت توانست درآمد حاصل از این سیستم عامل را دو برابر نماید.

ویندوز ان.تی باهدف رقابت با شرکت های یونیکس و نت ور در سال ۱۹۹۳ معرفی گردید. ان.تی بر روی کامپیوتر های بسیارقدرتمند قابل نصب بود. همچنین قابلیت جابه جایی را داشته و می توانست با کامپیوترهای دیگریکپارچه شود ودرنتیجه شبکه بسازد. با درکنار هم بودن تمامی این عوامل، این سیستم عامل رشد شگرفی را در بازار پیداکرد. اما به دلیل نبودن پایداری لازم، مشتریان بزرگ کماکان به استفاده از یونیکس ادامه دادند.

دردهه ۹۰ میلادی، بازار نرم افزار به طورکلی با بازار سیستم عامل متفاوت بود. هنگامی که قیمت سیستم عامل درحال افزایش بود، روند نرم افزار رو به کاهش قرار داشت. اما نرم افزاریک تجارت پرسود بود، افراد بعد از آموزش آن نرم افزار را رها نمی کردند و برای خود شرکت ها،  آموزش آن تا ۵ برابرخود نرم افزار هزینه داشت.دراین زمان شرکت مجموعه نرم افزاری با تخفیف ارائه نمودکه کاربری راحتتری داشت. براساس آمار درسال ۲۰۰۰ آفیس توانست یک سوم کل درآمد شرکت را ازآن خودکند.

با ۹۸ اسلاید تخصصی pptو۶۹صفحه وردpdf

 

 

 

نظرات کاربران
برای ارسال نظر ابتدا وارد و یا عضو سایت شوید.
اطلاعات فایل
تاریخ انتشار:
14 فروردین 1401