طرح لایه باز فاکتور فروش طرح شماره 34
توضیحات

فاکتور فروش یکی از پایه‌های اساسی یک کسب‌وکار در معامله‌های تجاری است که باتوجه‌به خرید انجام شده توسط فروشنده به خریدار عرضه می‌شود و در آن اطلاعاتی مثل مشخصات فروشنده و خریدار، تاریخ خرید، نوع کالا یا خدمت، قیمت واحد، قیمت کل، توافق‌های دوطرفه و… ارائه می‌شود.

فاکتور فروش چیست؟

فاکتور در واقع یک سند تجاری است و توسط فروشنده به خریدار داده می‌شود و باید اطلاعات دقیقی مثل مشخصات دو طرف معامله، نوع کالا، خدمات یا سرویس، تاریخ، آدرس فروشگاه، قیمت دقیق و شرایط معامله در آن درج شود.

فاکتور فروش در بعضی از کسب‌وکارها حکم گارانتی محصول را هم دارد تا امکان عودت آن وجود داشته باشد. فاکتور فروش می‌تواند به‌صورت دستی یا به‌وسیله نرم‌افزار نوشته و چاپ شود. چاپ فاکتور فروش کالا با اسم و لوگوی برند شما باعث رسمیت و اعتبار کسب‌وکار شما می‌شود و یک اقدام تبلیغاتی مؤثر است.

 

 

 

انواع فاکتورهای فروش

دسته‌بندی فاکتور فروشگاه باتوجه‌به رسمیت، چاپ و طراحی آن‌ها متفاوت است.

انواع فاکتور فروش از نظر رسمیت

فاکتور فروش از لحاظ رسمیت به 2 نوع رسمی و غیررسمی تقسیم می‌شوند. کاربرد فاکتور رسمی برای مشاغلی است که باید یک نسخه از فاکتورهای خود را اداره مالیات تحویل دهند و باید مهر و امضای فروشنده در آن وجود داشته باشد و اطلاعات مالیات بر ارزش‌افزوده به طور کامل در آن درج شود.

در واقع در این فاکتورها بر اساس قوانین وزارت امور اقتصاد و دارایی تنظیم شده است و مورد تأیید آن‌ها است. اما در فاکتور غیررسمی وجود مهر و امضای فروشنده ضروری نیست و صرفاً برای اطلاع مشتری تهیه شده است. این فاکتورها معمولاً در مشاغل کوچک مثل فاکتور فروشگاه یا سوپرمارکت مورداستفاده قرار می‌گیرد. در ضمن مالیاتی به نام مالیات فاکتور فروش وجود ندارد.

انواع فاکتور فروش کالا از نظر نوع طراحی

تفاوت طراحی انواع فاکتور خرید در فاکتور سربرگ دار و بدون سربرگ است. برگه فاکتور بدون سربرگ در فروشگاه‌های لوازم‌تحریر و لوازم اداری به فروش می‌رسد؛ اما فاکتور فروش سربرگ دار بسته باسلیقه و نیاز هر کسب‌وکار طراحی می‌شود.

با تهیه فاکتورهای فروش متنوع از نظر طراحی در وب‌سایت افرا فایل مرجع فروش فایل های لایه باز گرافیکی برای دانلود و ویرایش در اختیار شما دوستان قرار گرفته است، می‌توانید با تهیه فاکتور فروش لایه باز آمادهٔ مطابق باسلیقه و کسب‌وکار خود و با ویرایش رنگ و متن موردنظر خود، طرح متناسب با کسب‌وکار خود داشته باشید.

همچنین می توانید ست اداری کامل این طرح را از اینجا دانلود نمایید.

وب‌سایت افرا فایل مرجع فروش فایل های لایه باز گرافیکی، مجموعه‌ای است کامل از فایل‌های لایه باز و وکتور در تمامی موضوع‌ها و عناوین موردنیاز شما که محصولات خود را با بالاترین کیفیت در کنار انجام امور گرافیکی مانند ویرایش و متناسب‌سازی فایل‌های خریداری شده شما ارائه می‌دهد.

 

 

انواع فاکتور فروش از نظر نوع چاپ
در چاپ یک فاکتور عواملی مثل جنس کاغذ، تعداد برگه فاکتور، سایز کاغذ، وجود کاربن‌، رنگ فاکتور و… موردتوجه است. معمولاً فاکتورهای رسمی سه‌برگی و فاکتورهای غیررسمی دو‌برگی است.
وب‌سایت افرا فایل مرجع فروش فایل های لایه باز گرافیکی تعداد زیادی فایل گرافیکی با طراحی فاکتور فروش را در اختیار مشتریان خود قرار داده است. تمامی این فایل‌ها با قیمتی اندک و با کیفیتی بسیار بالا با فرمت‌های PSD، EPS، Ai و jpg است که خریدار می‌تواند آنها را در قالب یک فایل زیپ شده دریافت کرده و متناسب با نیاز خود از آنها استفاده کند.
فقط کافی است با دانشی اندک از نرم‌افزارهای گرافیکی متناسب‌سازی آنها با کسب‌وکار و تخصص شما انجام شود.
وب‌سایت افرا فایل مرجع فروش فایل های لایه باز گرافیکی
برای بازدید از دیگر محصولات من در وب‌سایت افرا فایل به لینک زیر مراجعه بفرمایید.
مسعود بهنود | طراح گرافیک
سایر نمونه کارها
دانلود طرح لایه باز کارت ویزیت
دانلود طرح لایه باز کارت ویزیت
فایل های مشابه
فاکتور شرکتی ، شخصی

فاکتور شرکتی ، شخصی

pars GRAPHIC pars GRAPHIC

تاریخ انتشار: 29 اردیبهشت 1403
فاکتور شرکتی ، شخصی

فاکتور شرکتی ، شخصی

pars GRAPHIC pars GRAPHIC

تاریخ انتشار: 29 اردیبهشت 1403
فاکتور شرکتی ، شخصی

فاکتور شرکتی ، شخصی

pars GRAPHIC pars GRAPHIC

تاریخ انتشار: 29 اردیبهشت 1403
سوالات و نظرات
برای ارسال سوال و نظر ابتدا وارد و یا عضو سایت شوید.
اطلاعات فایل
تاریخ انتشار:
27 اسفند 1401
تعداد فروش:
2
نرم‌افزار مورد نیاز:
Adobe Photoshop , Adobe Illustrator
فرمت فایل:
PSD , AI , EPS , JPG
ورژن:
قابل ویرایش با کلیه نرم افزارهای گرافیکی
لایه باز:
بله
حجم فایل:
4.72
مد رنگی:
CMYK
رنگ:
آبی - خاکستری - مشکی
رزولوشن:
300
سایز:
15 در 21 سانتی متر