پکیج ویژه 200 عددی لایت روم و فتوشاپ
توضیحات

       

Y

پریست چیست؟ چرا پریست استفاده کنیم؟ 

پریست یا preset به معنی از قبل ست شده است، به زبان ساده تر در زمینه ادیت عکس و لایت روم، را با کلمه از قبل تنظیم شده می توانیم بشناسیم، در این مقاله با نحوه استفاده از پریست در لایتروم آشنا خواهید شد،. منظور از این تنظیمات تغییر تنظیماتی مثل: سچوریشن، کنتراست، کلاریتی و… می باشد. به یاد داشته باشید که این تنظیمات برای تمام عکس است و نقطه خاصی را تحت تاثیر قرار نمی دهد بلکه به مانند این مثال می ماند، “هر رنگ زردی در این پریست به رنگ قرمز تبدیل کن”.

در این دو عکس قبل و بعد یک عکس رو با پریست میبینید. عکس اول استفاده نشده، ولی در عکس دوم که کنتراست بالا تر و رنگ ها کمی سیر تر هاست پریست استفاده شده است.

 

نحوه استفاده از پریست در لایتروم

مطمئن شوید که در قسمت پریست هستید، حال در سمت چپ بخش پریست را میبینید، (البته به انگلیسی preset). با کلیک راست می توانید در بخش import (به معنی بار گالری) از پریست دانلود شده استفاده کنید. به یاد داشته باشید پریست های استفاده شده برای همیشه در منو باقی خواهند ماند. (یک در کنار پریست یک علامت + هم می باشد، که شما می توانید با استفاده از آن تنظیمات فعلی خود را به صورت یک پریست ذخیره کنید.)

نحوه استفاده از پریست در فتوشاپ

تصویر مورد نظر خود را در فتوشاپ باز کنید قفل روی لایه تصویر را در قسمت لایه ها بردارید ، بعد در قسمت منو ها منوی فیلتر ، کمرا راو فیلتر را انتخاب کنید حالا سه نقطه ... 

دلایلی که بهتر است از پریست استفاده کنید

اولین دلیلی که من می توانم برای استفاده از پریست بیان کنم، ادیت مجموعه ایی از عکس هاست، فرض کنید شما نیاز به 10 عکس از یک فضا دارید. تمام عکس ها باید از تن رنگی و کنتراست به خصوص تشکیل شده باشد، چرا که این یک مجموعه عکس است و باید از یک قالب رنگی ادیت بر خوردار باشد.

یکی دیگه از این دلایل را اینستاگرام نیز می توان دانست. بارها شده است که دیده اید تمام عکس های یک پیج از یک نظم رنگی پیروی می کند، در حال حاضر می دانید این ها جز پریست نیست. (تمام رنگ هایی که در اینستا نیز به عکس می دهید نیز نوعی پریست است، با فرق آن که محدودیت خیلی زیادی در اینستاگرام نسبت به لایتروم وجود دارد.)

فراموش نکنید که شما می توانید یک پریست را سبک کاری خود نیز قرار دهید، عکاسان بزرگی هستند که یک کنتراست خاص یا تنظیمات دیگری به صورت یکسان در تمام عکاس آنان یکسان است.

شاید برای اولین بار بشنوید خنده دار باشد، ولی باید بدانید که پریست هستند که به ده ها دلار فروخته می شوند.

سوالات و نظرات
برای ارسال سوال و نظر ابتدا وارد و یا عضو سایت شوید.
اطلاعات فایل
تاریخ انتشار:
22 مهر 1400
تعداد فروش:
1