پاورپوینت،نوآوری مستمر در کسب وکار. رازموفقیت و رهبری صدساله نیوآ در بازار محصولات بهداشتی
توضیحات
بررسی استراتژی کسب و کار کمپانی نیوآ  

یک برنامه بازاریابی موفق به تعیین اهداف واضح و مشخص بستگی دارد. این مسئله مستقیماً روی اهداف کلی کسب و کار تأثیر گذار خواهد بود. به بیان دیگر، برنامه ریزی بازاریابی باید با استراتژی کمپانی هماهنگ باشد

برند نیوآ یکی از شناخته شده ترین برند های پوست و زیبایی در دنیا به شمار می رود. کرم نیوآ نخستین  بار در سال ۱۹۱۱ معرفی شد و در حال حاضر این برند، محصولات خود را به بیش از ۱۴ نوع مختلف، از جمله کرم  ضدآفتاب، مرطوب کننده صورت، دئودورانت و شامپو افزایش داده  است.

هنگامی  که در سال ۱۹۸۰، بایرسدورف، کمپانی بین المللی که مالک نیوآ بود، محصولات مردانه خود را به صورت جهانی معرفی کرد، با افترشیو خود بازار را تکان داد. افترشیو این کمپانی بر خلاف سایر افترشیو ها فاقد الکل بود و به این ترتیب پوست را ملتهب نمی کرد، بنابراین با استقبال قابل توجهی از سوی مصرف کنندگان رو به رو شد.

نگاهی حرفه ای به فعالیت های استراتژیک و بازاریابی برند نیوآ بازاریابی نیوا

نیوآ (NIVEA) : بایزروف شرکت بین المللی محصولات مراقبت از پوست و نام برند مادر برای برندهای NIVEA، ELASTOPLAST، ATRIXO و EUCERIN می باشد. نیوآ طیف وسیعی از انواع محصولات آرایشی و مراقبتی صورت و بدن است. کسب و کار ، بازار ، استراتژی ، عناصر برند و بخش بندی بازار در استراتژی بازاریابی نیوا .

فعالیت های استراتژیک و بازاریابی برند نیوآNIVEA Marketing and Strategy  

کسب و کار نیوا

هدف شرکت – فراهم نمودن محصولات مراقبت از پوست با کیفیت بالا

مدل کسب و کار – تمرکز بر مراقبت از پوست و برندسازی مادر

ذینفعان – بایزروف، کارکنان، مصرف کنندگان، دولت ها و شهرها، رقبا، تأمین کنندگان

نیوا

نیوا

استراتژی نیوا

نیاز و انگیزش – مصرف کنندگان پوست های متفاوت دارند و به محصولات مراقبت از پوست نیاز دارند و در جستجوی برندی هستند که بتوانند به آن اعتماد داشته باشند.

استراتژی – ارائه محصولی با ویژگی های به روز، امروزه نیوآ بیش از ۵۰۰ محصول را تحت برند مادرش جهانی ساخته است. نیوآ حمام، نیوآ بدن، نیوآ مردانه

ارزشهای برند – جایگاه نیوآ برای محصولات مراقبت از پوست اعتماد، کیفیت و ارزش برای پول است.

 

استراتژی بازاریابی نیوآ

رقبای نیوا

بازار نیوآ

رقبا –

 • Olay
 • Dove
 • Clean&Clear
 • Garnier
 • Neutrogena
 • Biore
 • St. Ives

بازار – رقابت شدید در بازار؛ از برندهای مطرح در حوزه مراقبت از پوست

جامعه – مسئولیت اجتماعی مراقبت از مصرف کننده، مشتری گرایی و تکنولوژی گرایی

نیوا

عناصر برند نیوآ

نام برند : نیوآ از واژه لاتین Nivius به معنای “برف سفید” گرفته شده است.

لوگو :

 • پس زمینه آبی با نوشته ای سفید، که نشان دهنده ی طرحی ساده اما جذاب است.
 • هویت بصری نیوآ
 • ترکیبی از آبی و سفید که جهانی شده است.
 • آبی : همدمی، دوستی، هماهنگی و وفاداری
 • سفید : پاکیزگی بیرونی بخوبی طهارت باطن
 • آبی و سفید : ایده ای عالی برای جذابیت و صداقت برند

 

برندسازی مادر

بازاریابی نیوا

بخش بندی بازار

بایزروف شرکت بین المللی محصولات مراقبت از پوست و نام برند مادر برای برندهای NIVEA، ELASTOPLAST، ATRIXO و EUCERIN می باشد. نیوآ طیف وسیعی از انواع محصولات آرایشی و مراقبتی صورت و بدن است.

نیوآ بخش های بازار خود را بر اساس براورده نمودن نیازهای فردی مصرف کننده شناسایی می نماید. هر بخش :

 • شامل مصرف کنندگان با با نیازها یا سلایق مشابه است.
 • به وسیله محصولات مورد نیاز تمام انتظارات ویزه برآورده می شود.

آنچه در بخش بندی بازار توسط نیوآ صورت می پذیرد در نظر گرفتن  این استراتژی بازاریابی است که نیازها در دو سطح خرد و کلان برطرف می گردد. در واقع نیوآ در سطح کلان بازار سلامت و زیبایی را در نظر می گیرد و در سطح خرد طبقه بندی های ویژه – مثل بازار مصرف زنان و مردان – را انجام می دهد. در واقع بخش بندی درست بازار ابزاری است برای شناسایی درست گروه های هدف بازار.

 

بازاریابی

بازاریابی نیوا

برنامه ریزی بازاریابی در نیوآ

در مطالعه موردی منتشر شده توسط Times 100، نیوا نشان داد که اولین گام برنامه ریزی بازاریابی ارزیابی تکامل کسب و کار، برندها و محصولاتش است. در این مطالعه موردی نیوآ حقایق شگفت انگیزی را نشان داد و از جمله این که زنان بازار هدف مهمی برای محصولات مردانه نیوآ هستند چرا که آنها اغلب محصولات نظافتی مردانه را برای همسران خود می خرند و همچنین به ایشان برای خرید بهتر چنین محصولاتی کمک می کنند. این مطالعه در واقع یکی از نتایج مطالعات مستمر از ارزیابی وضعیت بازار توسط این برند است. بازاریابان نیوآ می گویند این ارزیابی های مستمر به آنها در اصلاح و یا معرفی فعالیت های جدید برای رسیدن به اهدافشان و تمرکز مناسب تر بر آنها کمک قابل توجهی می کنند.

رشد از طریق برنامه ریزی بازاریابی

از طریق برنامه ریزی بازاریابی نیوآ به رشد و تکامل برند خود ادامه می دهد. برای مثال این برند در برنامه ریزی بازاریابی خود به نگرش مردان نسبت به استفاده از محصولات مراقبت از پوست توجه وِیزه می نماید.

برنامه ریزی بازاریابی مناسب و تدوین شده بر اساس اطلاعات بازار می تواند به برندها در جهت حفظ رشد و موفقیت مستمر کمک شایانی نماید. برای مثال آنچه باعث موفقیت نیوآ در محصولات مراقبت از پوست مردانه شده است تدوین و اجرای درست برنامه های بازاریابی است.

توسعه های اخیر در نیوآ

تعهد بلند مدت نیوآ به پژوهش و گسترش (R&D) در مرکز پژوهش Paul Gerson Unna جریان مستمری از نوآوری محصول را فراهم می نماید، که توسط برند نیوآ پشتیبانی می شود. این تعهد به پژوهش و گسترش با باور به کیفیت محصول ایجاد می گردد و بنیادی برای فراهم آوردن اعتماد مشتری به این برند است و منجر به رابطه ای مقابل بین نیوآ و مصرف کنندگان می شود.

یکی از توسعه های قابل توجه نیوآ راه اندازی دئودورانت نیوآ در سال ۲۰۰۲ به همراه طیفی از محصولات مراقبت از پوست ۲۴ ساعته  در انگلستان می باشد. این طیف شامل یک دئودورانت رولی و اسپری در انواع زنانه و مردانه، و به شکل یک نوآوری واقعی در قالب یک پاکت جیبی جمع و جور و به اندازه تمام شدن یک اسپری ۱۵۰ میلی قابل استفاده بود. همه ی طبقات محصول از محصولات صورت و بدن تا دئودورانت و سایر موارد نشان از تعهد به نوآوری و کیفیت مورد انتظار مصرف کنندگان این برند است.

نکته قابل توجه در برندسازی در کسب و کارها، که در حال حاضر در ایران در حاشیه قرار گرفته، لزوم توجه به پژوهش و گسترش محصولات است. برندسازی تنها با تغییر تاکتیک های بازاریابی و یا کمپین های تبلیغاتی پر هزینه و یا تغییر چیدمان وب سایت به نتیجه نمی رسد. توجه به تیم های R&D و لحاظ نمودن نیازهای بازار در ارائه و یا اصلاح محصولات از جمله عوامل کلیدی در برندسازی است.

با 56اسلایدتخصصی

 

 

نظرات کاربران
برای ارسال نظر ابتدا وارد و یا عضو سایت شوید.
اطلاعات فایل
تاریخ انتشار:
14 فروردین 1401