پاورپوینت گوگل،شرکتی که دانشگاه کارآفرینی جهان است
توضیحات

داشتنِ سطح بالای فرهنگ سازمانی دیگر یک گزینه اختیاری نیست. کارمندان امروزی، آن را به‌اندازه‌ی حقوق و مزایا مهم می‌دانند. در حقیقت، در کنار مزایای سنتی، انتظار می‌رود که یک شرکت، فرهنگ سازمانی بالایی نیز داشته باشد. فرهنگی که در یک سازمان مفید است، ممکن است در سازمانی دیگر مؤثر نباشد، اما از بررسی شرکتهایی که به‌خوبی آن را اجرا می‌‌کنند می‌توانید نکات زیادی را یاد بگیرید و فرهنگِ سازمانی خود را بسازید.
وقتی سخن از انگیزش کارکنان به میان می آید بی هیچ تردیدی شرکت گوگل در مقایسه با سایر شرکت ها در جایگاه ویژه ای قرار می گیرد.
گوگل در سال ۲۰۱۴از نظر مجله فورچون به عنوان "بهترین شرکت برای کار کردن " عنوان گرفت.این سازمان برای پنجمین بار در چنین جایگاهی قرار می گیرد. اگرچه از زمان شکل گیری این شرکت خیلی نمی گذرد اما در این مدت گوگل توانسته است بیش از پنجاه هزار نفر از برجسته تررین و مستعد ترین کارکنان را بدست آورد که به میلیونها نفر در سرتاسر جهان خدمت می کنند.
در هر حال آن چیزی که در گوگل مثال زدنی است این است که در حالی که کارکنان خود را نازپرورده می کند از آنها بهترین و برجسته ترین ایده ها و محصولات را بدست می آورد. مدل رهبری و ایجاد انگیزش در شرکت گوگل نظریه های سنتی رهبری را واژگون می کند که بیشتر بر نتایج متمرکز می شوند تا بر مردمانی که آن نتایج را ایجاد می کنند. فرهنگ و فلسفه کاری شرکت گوگل چنین است:"خلق شادترین و بهره ور ترین محیط کاری در جهان"
در روزهای اولیه شکل گیری گوگل، پایه گذاران آن به جستجوی سازمانهایی پرداختند که در مراقبت و نگهداری کارکنان، راه اندازی نو آوریهای فوق العاده و توسعه برندهای واقعا جذاب، مشهور بودند. قصد چنین جستجویی این بود که بتوانند بهترین استددادها را جذب و نگهداری کنند.

با73اسلایدتخصصی

سوالات و نظرات
برای ارسال سوال و نظر ابتدا وارد و یا عضو سایت شوید.
اطلاعات فایل
تاریخ انتشار:
14 فروردین 1401