پاورپوینت مدیریت استراتژیک درشرکت یو پی اس.رهبرجهانی در تحویل بسته های مشتریان و شاهکارمدیریت زنجیره تامین کارآمد
توضیحات

پاورپوینت مدیریت استراتژیک درشرکت یو پی اس.رهبرجهانی در تحویل بسته های مشتریان و شاهکارمدیریت زنجیره تامین کارآمد

داستان برند UPS؛ بزرگ‌ترین برند حمل‌ونقل کالا در جهان

UPS یکی از قدیمی‌ترین برندهای فعال در صنعت ‌حمل‌و‌نقل جهانی است که امروز در شاخه‌های گسترده‌ی آن، به‌عنوان بازیگری بزرگ شناخته می‌شود.

یو‌پی‌اس (United Parcel Service) شرکتی آمریکایی با حوزه‌ی فعالیت بین‌المللی است که در حوزه‌ی حمل‌ونقل کالا فعالیت می‌کندمدیریت زنجیره‌ی تأمین و فعالیت‌های مرتبط با آن نیز در حوزه‌ی اهداف استراتژیک این شرکت قرار دارد. مرکز مدیریت UPS در سندی اسپرینگز جورجیا قرار دارد.

برند یو‌پی‌اس امروز باارزش‌ترین برند حوزه‌ی حمل‌ونقل در جهان محسوب می‌شود. کسب‌وکار آن‌ها، لقب Big Brown را یدک می‌کشد و آمار حمل‌ونقل بسته توسط بخش‌های مختلف آن، سالانه به میلیاردها بسته‌ی پستی می‌رسد. باوجود آن که فعالیت‌های یو‌پی‌اس در سرتاسر جهان توسعه یافته‌اند، بخش اعظمی از تمرکز و درآمد آن‌ها به ایالات متحده‌ی آمریکا معطوف می‌شود. سیستم تحویل در تا در آن‌ها در آمریکا، تقریبا به تمامی آدرس‌های رسمی موجود در آن کشور خدمت‌رسانی می‌کند.

تاریخچه‌ی تأسیس

شرکت یو‌پی‌‌اس در سال ۱۹۰۷ توسط یک جوان ۱۹ ساله به‌نام جیمز کیسی در سیاتل تأسیس شد. در آن زمان، کسب‌وکار آن‌ها یک سرویس پیام‌رسانی متشکل از ۶ دوچرخه به‌تام American Messenger Company بود. او از همان ابتدا، سیاست‌های شرکت خود را به‌نوعی ترسیم کرد که به‌نوعی در مالکیت کارمندان باشد. کیسی برای کسب درآمد در شرکت جدید خود، انواع پیام‌های تلگرافی، نهار گرم و پیام‌ها و بسته‌های گوناگونی را جابه‌جا می‌کرد.

اولین تلاش‌ها برای توسعه‌ی کسب‌وکار در خارج از منطقه‌ی تأسیس، در سال ۱۹۱۹ و با خرید شرکتی در اوکلند کالیفرنیا انجام شد. در آن سال‌ها، شرکتی با همان نام در سان‌فرانسیسکو فعالیت می‌کرد و در نتیجه، تغییر نام برای شرکت تحت مدیریت کیسی، اجتناب‌ناپذیر بود. نام جدیدی که برای شرکت انتخاب شد، نام کنونی یعنی United Parcel Service بود. پس از تصویب نام جدید، مناطق دیگر همچون لس‌آنجلس، سان‌فرانسیسکو، سن‌دیگو و پورتلند در اورگان، میزبان UPS شدند. توسعه‌ی فعالیت به ساحل شرقی آمریکا نیز در دهه‌ی ۱۹۳۰ و شروع خدمات تحویل کالا در نیویورک سیتی انجام شد. در همان سال، دفتر مرکزی شرکت نیز به نیویورک منتقل شد.

استفاده از هواپیماهای مسافربری برای حمل‌ونقل بسته، از سال ۱۹۲۹ وارد سیاست‌های کاری UPS شد. این زیرمجموعه با نام United Air Express شروع به کار کرد. البته، با شروع رکود بزرگ تاریخی آمریکا، برنامه‌ها برای توسعه‌ی هوایی با مشکل مواجه شده و آن زیرمجموعه تعطیل شد. به‌هرحال برنامه‌های یو‌پی‌اس برای ورود به بازار حمل‌ونقل هوایی، تا دهه‌ی ۱۹۵۰ بخ تعویق افتاد. چالش بعدی دیگر برای یو‌پی‌اس آن بود که شهروندان به‌مرور بیشتر صاحب خودرو می‌شدند و خودشان، کالاهای خریداری شده از خرده‌فروشی‌ها را حمل می‌کردند. این روند، باعث کاهش درآمد شرکت در سال‌های پایانی دهه‌ی ۱۹۴۰ شد.

تقسیم بندی، هدف گذاری، موقعیت یابی در استراتژی بازاریابی UPS –

تقسیم بندی به شرکت در درک گروه های مختلف مشتریان، نیازهای متغیر آنها و فرصت های در حال ظهور در بازارهای فعلی و بالقوه صنعت کمک می کند. از استراتژی تقسیم بندی جمعیتی به منظور ارائه موثر راه حل های لجستیکی به شرکت ها در صنایع مختلف و مشتریان خرده فروشی استفاده می کند. هر مشتری، فرد یا کسب و کاری به خدمات پیک که یو پی اس ارائه می کند نیاز دارد. از این رو، تقسیم بندی جمعیتی بهترین گزینه برای آن است.

UPS به گروه متنوعی از بخش‌های مشتریان، مانند مشاغل و افراد خدمات می‌دهد. از این رو بازارهای هدف متفاوتی بر اساس مصرف بالقوه خدمات آنها دارد. به همین دلیل است که از استراتژی هدف گذاری متمایز استفاده می کند.

یک استراتژی موقعیت یابی مبتنی بر ارزش توسط UPS به منظور ایجاد تصویری از ارائه دهندگان راه حل های لجستیکی در ذهن مشتریان بالقوه استفاده می شود.

چشم انداز - "استقرار عملیات مبتنی بر فناوری، ارائه راه حل های منحصر به فرد و خاص برای مشتری، گسترش شبکه جهانی ما و ارائه خدمات به نیازهای مصرف کنندگان نهایی در سراسر جهان"

مزیت رقابتی در استراتژی بازاریابی یو پی اس

سبد محصولات/خدمات گسترده: مجموعه راه حل های تدارکات و زنجیره تامین به شرکت کمک کرده است تا به طور رقابتی به مشتریانی که نیازهای در حال تحول را دارند خدمت کند، به ویژه مشتریان حساب های بزرگ (MNC و ارگان های دولتی) و ایجاد هم افزایی در سراسر خط لوله تحویل ارزش با استفاده از فرصت های فروش متقابل.

حضور جهانی: فعالیت در بیش از 200 کشور و منطقه در سراسر جهان با شبکه ای از 240 هواپیمای جت UPS، 315 هواپیمای اجاره ای یا اجاره ای کوتاه مدت و 2100 پرواز روزانه، این شرکت را قادر به ایجاد یک شبکه گسترده از طریق هوا، زمین و قابلیت های لجستیک حمل و نقل اقیانوس

ماتریس BCG در استراتژی بازاریابی UPS –

UPS در واحدهای تجاری استراتژیک (SBU) مانند گزارش بسته، کارگزاری گمرک، گزارش زنجیره تامین و حمل و نقل، خدمات توزیع، حمل و نقل پستی UPS نوآوری، حمل و نقل UPS و سرمایه UPS فعالیت می کند.

در حال حاضر، ترسیم هر کسب و کار یو پی اس به صورت جداگانه و تقسیم آنها به چهار ربع دشوار است زیرا اطلاعات داخلی کافی در مورد نام تجاری نداریم. با این حال، اگر بخواهیم UPS را به عنوان یک تجارت ترسیم کنیم و عملکرد آن را در برابر صنعت بررسی کنیم، UPS در ماتریس BCG به عنوان ستاره ها طبقه بندی می شود. این به این دلیل است که سهم بازار بسیار خوبی دارد در حالی که نرخ رشد بازار نیز بالا است. .

استراتژی توزیع در استراتژی بازاریابی UPS

سیستم توزیع یکپارچه UPS کل فرآیندهای لجستیک و توزیع را کنترل می کند که از تحویل قبل از فروش، ذخیره سازی، تحویل از طریق ناوگان هواپیما و وسایل نقلیه به تعداد زیادی مکان و در مورد لجستیک معکوس بدون تحویل شروع می شود.

شبکه توزیع جهانی آن متشکل از فناوری پیشرفته لجستیک، راه حل های زنجیره تامین، انبارهای بزرگ در مناطق در حال ظهور و همچنین توسعه یافته، سیستم حمل و نقل چند وجهی جدا از ناوگان خدمات پیک هوایی است.

ارزش ویژه برند در استراتژی UPS –

UPS در فهرست 2000 شرکت برتر فوربس در رتبه 146 و در فهرست با ارزش ترین برند جهان طبق مجله فوربس رتبه 41 را به خود اختصاص داده است. ارزش آن به روش ارزش بازار 93 میلیارد دلار (تا می 2016) بوده است.

این شرکت با سیستم‌های رتبه‌بندی آژانس‌های جهانی معتبر از برندهای مستقل مانند بهترین برندهای جهانی اینتربرند، با ارزش‌ترین برندهای جهانی BrandZ میلوارد براون، نظرسنجی سالانه مدیر عامل شرکت Rittenhouse Rankings، صادقانه و فرهنگ مرتبط بوده است. این برند مخفف قابلیت اطمینان، اعتماد، خدمات با کیفیت و نوآوری خدمات است. ظاهر متمایز وسایل نقلیه آن هویت اصلی برند است.

تحلیل رقابتی در استراتژی بازاریابی یو پی اس

UPS ارائه دهنده مجموعه ای از محصولات و خدمات در صنعت حمل و نقل، مدیریت زنجیره تامین است و بنابراین با شرکت های محلی، منطقه ای و بین المللی در بخش های مربوط به تجارت رقابت می کند.

برخی از رقبای آن عبارتند از Deutsche Post، Fed-EX، خدمات TNT، YRC در سراسر جهان و غیره که در بخش هایی مانند حمل و نقل موتوری، حمل و نقل کالا، پیک هوایی، پیک آبی و بسیاری دیگر با شرکت رقابت می کنند. همچنین با شرکت هایی در صنایع فرابازار مانند فناوری، شرکت های مالی و زنجیره تامین رقابت می کند.

تحلیل بازار در استراتژی بازاریابی یو پی اس

تغییر سبک زندگی، نوسان قیمت نفت، نوسان نرخ ارز، مقررات دولتی، هزینه بالای زیرساخت ها و رقابت بین صنعتی بر شرکت های فعال در این صنعت تأثیر می گذارد.

فناوری پیشرفته، راه‌حل‌های لجستیک و یکپارچه‌سازی سیستم و فرآیند چیزی است که صنعت را به طور گسترده هدایت می‌کند.

تحلیل مشتری در استراتژی بازاریابی UPS-

UPS که بزرگترین شرکت تحویل بسته در جهان است به مشتریان در بخش های خرده فروشی و همچنین بخش های تجاری به مشاغل که شامل شرکت های کوچک، MNC ها و سازمان های دولتی می شود خدمات می دهد. در سال مالی 2015-2016 به بیش از 10 میلیون مشتری در سراسر جهان خدمات ارائه کرده است.

از طریق تدارکات سفارشی و راه حل های زنجیره تامین که با استانداردهای سرویس دهی بهبود یافته مقرون به صرفه هستند، برای مشتریان ارزش ایجاد می کند.

فهرست :

داستان برند UPS؛ بزرگ‌ترین برند حمل‌ونقل کالا در جهان

تاریخچه‌ی تأسیس

اولین تلاش‌ها برای توسعه‌ی کسب‌وکار در خارج از منطقه‌ی تأسیس

استفاده از هواپیماهای مسافربری برای حمل‌ونقل بسته

راه اندازی سرویس حمل‌ونقل فرد به فرد

حفظ بازارانحصاری

تغییر مدیریت در میانه‌ی قرن بیستم

توسعه کسب وکاریوپی اس

استراتژی تبلیغات در سال های میانی قرن بیستم

سیاست‌های رازداری در شرکت یو‌پی‌اس

تغییردر استراتژی تبلیغات

تغییر سیاست‌های پستی آمریکا، تهدیدی برای UPS بود

تغییردربخش بسته‌بندی و مرتب‌سازی کالاها

مدیریت تعارض

توسعه‌ی جهانی و تشدید رقابت

چالش فعالیت به دلیل مشکلات فرهنگی و زبانی

استفاده از تغییر قوانین حمل و نقل در راستای سودآوری

FedEx رقیبی سرسخت برای یو پی اس

شیوه‌ی محافظه‌‌کارانه‌ی مدیریت یو‌پی‌اس

رقابت جدی یو‌پی‌اس با فدکس

رویکرد یو‌پی‌اس به‌سمت سیستم‌های مدرن

بزرگ‌ترین کمپین‌های تبلیغات تلویزیونی تاریخ یو‌پی‌اس

رخدادهای مهم برای یو پی اس

برندسازی وتغییرلوگودر یو پی اس

احساس مسئولیت یو‌پی‌اس به رخدادهای آینده‌نگرانه

استفاده از فناوری برای بهبود خدمات دریو پی اس

یوپی اس برترین برنددر فوربز

UPS Logistics شاهکاری از مدیریت زنجیره تامین کارآمد

مدل تحویل «مستقیم به فروشگاه

«ابر» در حال محاسبه یک پوشش نقره ای برای لجستیک

استراتژی بازاریابی یو پی اس  

تقسیم بندی، هدف گذاری، موقعیت یابی در استراتژی بازاریابی UPS –

مزیت رقابتی در استراتژی بازاریابی یو پی اس

ماتریس BCG در استراتژی بازاریابی UPS –

استراتژی توزیع در استراتژی بازاریابی UPS –

ارزش ویژه برند در استراتژی UPS

تحلیل رقابتی در استراتژی بازاریابی یو پی اس –UPS

استراتژی بازاریابی و آمیخته بازاریابی United Parcel Service (UPS) (4Ps)

استراتژی تبلیغات و ارتقاء خدمات واحد بسته یو پی اس

یوپی اس رهبر جهانی درصنعت تحویل  بسته های مشتریان

رقبای منطقه ای و جهانی یو پی اس

رویکرد تحلیل نیروهای پنج نیروی پورتربرای راه حل های زنجیره تامین UPS

چارچوب نیروهای پنج گانه پورتر چگونه در توسعه استراتژی ها استفاده می شود؟

راه حل های زنجیره تامین UPS PESTEL / PEST / STEP Analysis & Solution / 

اهمیت تجزیه و تحلیل PESTEL در مدیریت استراتژی و فرآیند برنامه ریزی

تجزیه و تحلیل SWOT، رقبا و USP

شبکه بازار محصول

استراتژی رشد عمومی

توسعه محصول در Ansoff Matrix چیست؟

تنوع در ماتریس Ansoff چیست؟

4راهبرد تنوع بخشی یوپی اس

تجزیه و تحلیل 5C سرویس بسته واحد (A) چیست

C5های تحلیل بازاریابی

تجزیه و تحلیل شرکت - 5C از بازاریابی

تحلیل و راه حل زنجیره ارزش پورتربرای یو پی اس

رویکرد تحلیل زنجیره ارزش برای یو پی اس

نیروهای پورتر پنج و زنجیره ارزش پورترپورتر

مزیت رقابتی یو پی اس

مراحل کلیدی در تحلیل زنجیره ارزش پورتر

فعالیت های زنجیره ارزش – فعالیت های اولیه و فعالیت های پشتیبانی

  رویکرد تحلیل برای یو پی اس VRIO / VRIN

چارچوب / مدل VRIO چیست؟

تجزیه و تحلیل VRIO سرویس بسته واحد (A)

چهار جزء VRIO مورد استفاده در تجزیه و تحلیل United Parcel Service (A)

تحلیل اقیانوس آبی

استراتژی اقیانوس آبی چیست و چگونه با مطالعه موردی "United Parcel Service (A)" مرتبط است؟ 

سنگ بنای استراتژی اقیانوس آبی چیست؟

چهار عامل حیاتی که مدیران در Ups Parcel می توانند برای نوآوری ارزش استفاده کنند .

تفاوت بین استراتژی اقیانوس آبی و استراتژی اقیانوس سرخ چیست؟

استفاده از تحلیل اقیانوس آبی

چارچوب شش مسیر برای یوپی اس

چگونه و چه زمانی از ماتریس BCG / ماتریس سهم رشد استفاده کنیم؟

چهار جزء / ربع ماتریس BCG / ماتریس سهم رشد چیست؟

منابع و آخذ

 

سوالات و نظرات
برای ارسال سوال و نظر ابتدا وارد و یا عضو سایت شوید.
اطلاعات فایل
تاریخ انتشار:
22 خرداد 1401